Punkt konsultacyjny

ul. Powstańców Wielkopolskich 126 (M-GOPS), 63-840 Krobia

Psycholog

Wtorek 17:00 – 20:00

Radca prawny

Czwartek 15:00 – 17.00

Terapeuta uzależnień

Czwartek 16:30 – 20:30

 

Punkt udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej

ul. Powstańców Wielkopolskich 126 (M-GOPS), 63-840 Krobia

Radca prawny

Środa 15.00 – 19.00

Szukaj

Warsztaty ze Świętym Mikołajem

Przedświąteczny czas jest jednym z najpiękniejszych w roku. Kolorowe lampki oraz ozdoby choinkowe cieszą oczy swą różnorodnością kształtów i rozmiarów. Jednak w tej całej estetycznej otoczce mimowolnie zatracane są dawne zwyczaje oraz techniki tworzenia tradycyjnych ozdób choinkowych, które niegdyś zdobiły drzewka i izby naszych przodków. W celu przypomnienia i zaprezentowania technik tworzenia rozmaitych ozdób, w tym tych najstarszych i najbliższych tradycji, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej postanowił kolejny raz zorganizować warsztaty bożonarodzeniowe.


16 grudnia odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci w Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi. W trakcie trwania warsztatów można było nie tylko własnoręcznie wykonać upominek bożonarodzeniowy – świeczkę dekorowaną techniką decoupage, ale także zapoznać się z tradycjami bożonarodzeniowymi związanymi z obszarem Biskupizny. Niektóre świąteczne obyczaje już zanikają, ważne jest więc zachowanie ich choćby w tradycji przekazu ustnego.
Dzieci wysłuchały również Legendy o Świętym Mikołaju, którego postać związana jest nierozerwalnie z ziemią krobską.  Jest on patronem krobskiej fary. Po zapoznaniu się z historią Świętego dzieci w grupach wykonały ilustracje do niej.
Warsztaty stanowiły interesującą lekcję historyczną z zakresu etnografii połączoną                 z wesołą zabawą, wprowadzającą w świąteczny nastrój.