Punkt konsultacyjny

ul. Powstańców Wielkopolskich 126 (M-GOPS), 63-840 Krobia

Psycholog

Wtorek 17:00 – 20:00

Radca prawny

Czwartek 15:00 – 17.00

Terapeuta uzależnień

Czwartek 16:30 – 20:30

 

Punkt udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej

ul. Powstańców Wielkopolskich 126 (M-GOPS), 63-840 Krobia

Radca prawny

Środa 15.00 – 19.00

Szukaj

Październik miesiącem seniorów


Nie bez powodu tegoroczne Dni Seniora zaplanowano na październik, 1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, natomiast 20 października Europejski Dzień Seniora. Krobskie Dni Seniora to efekt projektu „Aktywni Seniorzy” finansowanego ze środków programu Działaj Lokalnie. Realizatorem projektu jest grupa nieformalna „Razem dla seniorów” oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Krobi. W realizację projektu włączyły się również Gmina Krobia,  Gminna Rada Seniorów w Krobi, organizacje działające na rzecz seniorów w gminie Krobia, domy pomocy społecznej z Chwałkowa, Chumiętek i Rogowa oraz Środowiskowy Dom Samopomocy z Chwałkowa.

Realizację projektu poprzedziły spotkania organizacyjne podczas których wspólnie omawiano pomysły na wydarzenia. Pierwszym przedsięwzięciem w ramach projektu był marsz Nordic Walking do zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społeczne w Chwałkowie. Marsz przebiegał trasą Krobia - Chwałkowo. Obok seniorów uczestniczyli w nim również mieszkańcy domu pomocy społecznej. Po wysiłku fizycznym wszyscy uczestnicy zasiedli do wspólnej biesiady. Inauguracja Krobskich Dni Seniora tradycyjnie miała miejsce w Kościele św. Mikołaja w Krobi. Odbył się tam koncert SOSPIRI -westchnienia serca i duszy. Podczas koncertu miały okazję zaprezentować się Liturgiczny Zespół Śpiewaczy im. Wacława Gieburowskiego oraz Towarzystwo Śpiewu Harmonia. Gościem specjalnym był Łukasz Wilda. Kolejnym wydarzeniem były warsztaty rękodzielnicze pod nazwą „I spracowana ręka może wyczarować cuda cudeńka”. Podczas warsztatów panie miały okazję nabyć i doskonalić technikę wykonywania kartek okolicznościowych. Zajęcia odbywały się w Domu pomocy społecznej w Chwałkowie i poprowadziła je Pani Hanna Bartkowiak.  12 października 2017 r. odbyło się spotkanie z lekarzem Panią  dr Anną Zwierzycką pod nazwą „Babcia na dyżurze - czyli jak opiekować się wnukami podczas choroby". 15 października seniorzy mieli okazję odbyć sentymentalną podróż do Hiszpanii. Wysłuchano koncertu Dziecięco – Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Krobi pod dyrekcją p. Mariusza Pikulskiego. Po występie orkiestry na scenie wystąpił pan Maciej Kończak, prezentując szlagiery hiszpańskie. Pokaz hiszpańskiej korridy przedstawili natomiast uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy z Chwałkowa.
W drugiej części wieczoru uczestników zaproszono do wspólnej  zabawy, podczas której była okazja  wspólnego śpiewania znanych piosenek hiszpańskich oraz nauki flamenco.  Odbiorcy mieli też okazję degustacji hiszpańskiej potrawy paelli. 17 października seniorzy uczestniczyli w spotkaniu z psychologiem na temat komunikacji międzypokoleniowej. Postępując zgodnie z dewizą „Ruszaj się bo zardzewiejesz”, seniorzy brali udział w dniu 23 października w zajęciach jogi. Tego samego dnia wysłuchali też prelekcji funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu na temat bezpieczeństwa seniorów. Kolejnym wydarzeniem były warsztaty florystyczne, podczas których uczestnicy doskonalili umiejętność tworzenia kwiatowych kompozycji.
Na zakończenie KDS zorganizowano II Krobską Galę Humoru, podczas zaprezentowały się: Kabaret „Za pięć dwunasta” działający przy Klubie „Złota Jesień”, Kabaret „Klaps” składający się ze słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Kabaret „Jesień” z Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach, grupa kabaretowa składająca się z uczestników Środowiskowego Domu w Chwałkowie i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Chwałkowie, kabaret z Domu Pomocy Społecznej w Rogowie. Wszystkie grupy zapewniły widzom sporą dawkę śmiechu.
 Krobskie Dni Seniora obfitowały w szereg różnorodnych wydarzeń, z których każdy z seniorów mógł wybrać coś interesującego dla siebie.